AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

Arzu Yanardağ üniversite sınavına girecek

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kurt_2
moderatör

Erkek
Hoşgeldiniz : ..::HoŞgELdİnİz::..
Lakap : Kurt_2(AdMiN)

MesajKonu: Arzu Yanardağ üniversite sınavına girecek   Salı Şub. 19, 2008 7:55 am

Yaklaşık 2 yıl önce anne olan Arzu Yanardağ, Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda "Bu Sen Değilsin" isimli iki kişilik komedi oyununu sergiledikten sonra soğuk hava ve kar yağışına aldırış etmeden Taksim Dali Club'a geldi. Gece kulübünde sahne alan Yanardağ, burada Alex Prodüction tarafından düzenlenen özel programda DJ'lik yaptı. Yayınladığı şarkılarla gençleri coşturan Yanardağ, DJ performansının ardından İHA'ya özel açıklamalarda bulundu. 20 aylık kızı Alara'ya büyüdüğünde eğitim konusunda örnek olabilmek için üniversiteye gireceğini söyleyen güzel oyuncu, geçen ay ÖSS'ye katılma kararı aldığını belirtti. Liseden mezun olduktan sonra para kazanmak için üniversiteye kazandığı halde gitmediğini, ancak çok pişman olduğunu anlatan Yanardağ, "Liseden 17 yaşında mezun oldum. Sınava girip kazanmama rağmen ben üniversiteye gitmedim. Bir an evvel oyunculuk yaparak iş hayatına katılmak ve para kazanmak istedim. 17 yaşımda modellik, 19 yaşımda da oyunculuk yapmaya başladım. Üniversiteyi hiç düşünmedim. Geçen ay, 'Saliç' isimli bir öğretmen, en azından bir diplomam olması gerektiğini söyledi. Bundan çok etkilendim ve hemen ertesi günü ÖSS hazırlık kitapları aldım. Bu sene üniversiteye giriyorum. 'Gireceğim' demiyorum. Girip kazanacağım. Kızım Alara büyüdüğünde de, 'Bak kızım sen 20 aylıkken ben böyle bir karar aldım. Üniversiteyi kazanıp, diplomamı aldım. Sen de üniversiteyi kazanmak zorundasın' diyeceğim. Böylelikle, çok iyi bir örnek olacak onun önünde. 30 yaşında üniversiteye giren bir annesi olacak" diye konuştu.

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir
Kullanıcı profilini gör http://www.muratbenim.tr.gg
kral06

Erkek

MesajKonu: Geri: Arzu Yanardağ üniversite sınavına girecek   Perş. Şub. 28, 2008 12:13 pm

Ünlü yazar Almula Merter’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde piyasaya çıkacak olan “Aslında Erkek Diye Bir Şey Yok” adlı kitabında İpek Tuzcuoğlu, Arzu Balkan, Lale Mansur, Elif Dağdeviren, Irmak Ünal, Reyhan Karaca, Çiğdem Tunç, Seda Kaya Güler, Zenyenp Tunuslu, Güler Kazmacı gibi isimlerin röportajları yer alıyor…

Özellikle Arzu Balkan’ın röportajındaki bazı kesitler oldukça ilginç…

İŞTE ARZU BALKAN RÖPORTAJINDAN BAZI KESİTLER:

Babamla sadece sevgiye dayanan bir ilişkim vardı ve hâlâ var. Babam evde çok fazla, büyük bir otorite figürü değildi. Genelde, evlerde ‘aman babam duymasın’; babana söylerim gibi bir otorite figürüdür baba. Bizim evimizde babam öyle değildi. Bizim evimizde daha demokratik bir durum vardı. Her karar masa başında çözümlenirdi. En küçük yaşımda bile hatırlarım ev için bir karar alınıyorsa, hepimiz oturur yemekte hep birlikte konuşurduk. Ama her zaman, her konuda anneme daha yakındım ben. Evde kuralları da koyan annemdi. İzin aldığım kişide annemdi. Annem çalışıyordu, hâlâ da çalışıyor. 38. yılında meslek hayatında. Dolayısıyla babamla sadece sevgi ilişkimiz vardı işte, öpüşürdük koklaşırdık. İzinlerimi de annemden alırdım çocukluğum boyunca, yapacağım şeyleri de anneme söylerdim. İlk mercii hep annemdi.

Ama her zaman babamla içimde farklı duygular olmuştu. Mesela babam ne hata yaparsa yapsın, annem bazen şikayet ederdi; derdi, ‘baban şöyle yaptı, böyle yaptı’ gibi. Artık büyüdüğü zaman annelerle arkadaş gibi oluyor kızlar. O zaman bile babamı çok suçlu görememe ‘o benim tonton babam ne yapsa yeridir’ durumu vardır bizde.

Valla ben babama benzeyen birisini hiç aramadım aslında öyle bir kıstasım hiç olmadı.

Babamla Tamer arasında olan benzerlikler her Türk erkeğiyle olan benzerlikler gibiydi. Hani Türk erkekleri pek fazla ev işleri yapmak istemez ya. Babam da istemez Tamer de istemez. Çok karakteristik özellikleri paylaşmıyorlar Tamer’le babam. Ben öyle bir seçim yaptığımı düşünmüyorum. Fakat babamın bana verdiği öğütler hayatımda çok önemli olmuştur. Sadece hayat arkadaşımı seçerken değil, bütün hayatımda çok önemli olmuştur. Belki de daha kolay ayakta durmamım, tek başıma kalabilmemin nedenleri babamın bu öğütleridir. Hiç aklımdan çıkmaz; mesela çok küçükken ortaokul yıllarıydı, eve ağlayarak döndüm arkadaşlarımla tartışmıştım, sanırım ağlıyordum. Babam geldi, ‘niye ağlıyorsun’ dedi? Dedim ki işte böyle böyle oldu. Babam dedi ki; ‘Bana anlatma, Allah sana akıl vermiş fikir vermiş. Sen aklını kullanabilen bir insansın, bunu senin çözebileceğine inanıyorum ağlamak sadece acizlere aittir, acizler ağlar. Senin aklın çalışıyorsa bu durumu çözebilirsin. Şimdi ağlamayı bırak ve çözüm düşün’ dedi.

Evet böylece ben o yaştan itibaren hep çözüm odaklı bir insan olmaya başladım. Evet, ağlamadım. Ağladım ama, kısa süreli ağladım, yani kendimi o duruma bırakmadım. Ağladım rahatladım sonra şimdi ne yapabiliriz diye düşünmeye başladım hep. Mesela babamın en büyük öğüdü budur, kulağımdan hiç çıkmaz. İkinci öğüdü de, ben tek çocuktum. Annem de babam da hep derdi. Biz olabiliriz, olmayabiliriz, sen hayatta her zaman tek başına olduğunu düşün ve her zaman ayaklarının üstünde durmaya çalış. Biz şimdi senin arkanda desteğiz ama biz yokmuşuz gibi hayatını idare etmeyi öğren. Hep küçük yaşımdan beri bunu aşıladılar. Babamın benim hayatımda en önemli yeri de bu verdiği öğütlerdir aslında. Hep babamı öyle görüyorum.

18 yaşımda yaşadım ilk cinselliği, ama evlenmedim. Hani söylener vardır ya, ‘hele sen bir reşit ol’. Hani onla da birlikte olayım, öbürüyle de birlikte olayım diye bir düşüncem yoktu. Hiç öyle bir insan değildim. Öyle bir eğilimim de yoktu. Çok yakın arkadaşlarım vardı. Çok mutluydum o arkadaşlarımla birlikte olmaktan ve bunların içinden zaman zaman erkek arkaşlarım oldu. Ama 18 yaşından sonra oldu.

Tamer’le kızımın ilişkisi korkutucu derecede güzel. Yani hep bana derlerdi, kız çocukları babalarına tatlı bir ilişki kurarlar. Aşık olurlar babalarına diye. Gerçekten de babasıyla inanılmaz bir ilişkisi var. Yani babasına kendisini beğendirmek için her şeyi yapıyor. Babasının istediği herşeyi yapıyor, her ton da baba diyebiliyor ama anne demeye daha yeni başladı. Henüz 2.5 yaşında. Baba çok önemli.
Kullanıcı profilini gör

Arzu Yanardağ üniversite sınavına girecek
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YANARDAĞ NEDİR? YANARDAĞLAR NELERDİR?
» Fetullah Cemaatİ Raporu